A pápa bíborosi konzisztóriumot hívott össze februárra

Kitekintő – 2013. október 31., csütörtök | 15:43

Federico Lombardi SJ, a vatikáni sajtóterem igazgatója október 31-én jelentette be a hírt, hogy a Szentatya új bíborosok kreálására 2014. február 22-re bíborosi konzisztóriumot hívott össze.

Az ún. bíborosi tanács október 1. és 3. között megrendezett összejövetele, illetve az azt követő szinódusi tanács október 7-én és 8-án megtartott összejövetele alkalmából a pápa tájékoztatta a résztvevőket arról a szándékáról, hogy február 22-én, Szent Péter apostol székfoglalásának ünnepén új bíborosok kreálása céljából konzisztóriumot hív össze.

„Ferenc pápa úgy határozott, hogy időben közzéteszi döntését a februári konzisztórium összehívásáról, hogy ezáltal megkönnyítse egyéb összejövetelek előkészítését, amelyeken a világ különböző részeiről érkező bíborosoknak részt kell venniük” – tette hozzá a vatikáni szóvivő.

A pápa, elődeihez hasonlóan, a konzisztórium előtt összehívja a bíborosi kollégium ülését. Ezt megelőzően – előreláthatólag február 17-én és 18-án – kerül sor a bíborosi tanács – nyolc bíboros – harmadik összejövetelére, miközben a konzisztórium után, február 24-én és 25-én a szinódusi tanács ül össze.

A Szentszék gazdasági és szervezési problémáival foglalkozó bíborosi tanács – a 15-ök tanácsa – következő összejövetelére is valószínűleg február hónapban kerül sor, csakúgy, mint az előző években: a konzisztóriumot megelőző héten – tájékoztatott a szentszéki szóvivő.

Vatikáni Rádió/Magyar Kurír