A Pécsi Advent rendezvénysorozatának ötletgazdái és megszervezői ezen szeretnének változtatni – hangzott el a programokról tartott sajtótájékoztatón. A szervezők úgy fogalmaztak: a rendezvénysorozattal nem csak a bazilikát és annak terét akarják megnyitni, hanem az emberi szíveket is.
A Pécsi Advent ötlete Eckert Józsefnétől származik, a rendezés a Pécsi Püspökség, Pécs Megyei Jogú város, és a Pécs/Sopiane Örökség Kht. közös munkája. A gazdag és színvonalas programok között megtaláljuk a rorátékat, a Dómmúzeumban folytatott beszélgetéseket, az adventi gyertyagyújtást és elmélkedést, hangversenyeket, és prózai előadásokat, amelyeken iskolai kórusok, színjátszó csoportok és neves művészek működnek közre, de lesz kézműves vásár is.
A Pécsi Advent ideje alatt ingyenesen látogatható a bazilika, a Korsós és a Péter-Pál sírkamra, valamint a Dómmúzeum. A látogatók keddtől szombatig délelőtt 11 és 12 órai kezdettel, előzetes bejelentkezéssel idegenvezető kíséretében tekinthetik meg az említett helyszíneket.
A bazilika altemplomában, a Dómmúzeumban és a Kocsis László teremben kiállításokat rendeznek.
A programsorozat ünnepélyes megnyitója december 4-én, szombaton 15 órakor lesz a bazilikában, a megnyitón Mayer Mihály megyés püspök, Szili Katalin a Magyar Országgyűlés elnöke, a Pécsi Advent 2004 fővédnöke, és Toller László polgármester szólal fel.
A programokról bővebb információ olvasható a www.pecsiadvent.hu honlapon.
Magyar Kurír