Pro Comitatu díjat kapott Keresztes Szilárd püspök

Hazai – 2008. október 24., péntek | 8:55

A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Közgyűlés október 22-én ünnepi ülés keretében emlékezett meg az 1956-os forradalom és szabadságharcról a Megyeháza dísztermében. A közgyűlés ünnepi ülésén adták át a megye kitüntető díjait, többek között a Pro Comitatu díjat, amelyet idén Keresztes Szilárd püspök és a Miskolci Megyei Kórház kapott.

A Megyei Közgyűlés a Pro Comitatu díjat minden évben egy személynek és egy intézménynek ítéli oda a megyéért végzett kiemelkedő tevékenységért.

Idén a közgyűlés Pro Comitatu díjban részesítette Keresztes Szilárd püspököt, a Hajdúdorogi Egyházmegye nyugalmazott főpásztorát papi és püspöki működéséért, a megye területén végzett áldozatos munkájáért, az egyházközségek fellendítéséért és gyakori látogatásáért, valamint az iskolarendszer alapításáért.

A közgyűlés ugyanezen díjat adományozta a Miskolci Megyei Kórháznak.

Magyar Kurír