Súlyos árvizek Mozambikban

Kitekintő – 2007. február 16., péntek | 14:49

A Nemzetközi Karitász 50 000 euró segélyt bocsát a súlyos mozambiki áradások áldozatainak rendelkezésére.

Eddig a délkelet-afrikai ország érintett területeiről mintegy 285 000 ember kényszerült elhagyni otthonát, amint arról a katolikus segélyszolgálat pénteken Freiburgban beszámolt. Többségük menekültként él ideiglenes szükségszállásokon a Zambézi folyó mentén.

A Karitász attól tart, hogy az áldozatok száma jelentősen emelkedni fog, mert Zambiában újra súlyos esőzések kezdődtek. A vízmennyiség a Zambézi folyóval az elkövetkező napokban éri el a mozambiki árterületet. Az esős időszak általában márciusban éri el tetőpontját.

Egyes jelentések szerint hat év óta nem voltak ilyen súlyos áradások Mozambikban. A helyi Vöröskereszt önkéntesei arról számoltak be, hogy sok terület kisebb csónakokkal már nem érhető el, helikopterek bevetésére lesz szükség.

A segélyszolgálat adatai szerint a heves dél-afrikai esőzések Zambia, Malawi és Angola egyes részeit is érintik. Angolában a szennyezett víz miatt kolerajárvány tört ki.

KNA/IRIN/Magyar Kurír

Kép: IRIN