
A pápát az őslakosok néhány rítusával és a Fiatalok Fesztiváljával köszöntik, majd a Szentatya a pápamobilon körbejárja Sydney belvárosát.
Másnap keresztúti ájtatosságot tartanak, amelynek állomásai a városközpont hat szimbolikus helyén találhatók majd. A fiatalok kivetítőkön keresztül is bekapcsolódhatnak az imádságba.
Benedek pápa részt vesz a virrasztáson és a zárószentmisén, amelyek a találkozó fénypontjainak ígérkeznek. Ez utóbbi esemény helyszínére megközelítőleg 25 kilométert kell gyalogolniuk a fiataloknak. A szervezők akár 500 ezer emberre is számítanak. A résztvevők 2000 ponton járulhatnak majd szentáldozáshoz, és néhányan ott részesülnek majd az elsőáldozás szentségében.
Sydney-ben már hónapok óta dolgoznak evangelizációs csoportok, hogy felkészítsék a város lakosságát az eseményre.
Magyar Kurír