Szeptember 25-én tartja megbeszélését a Hitoktatás Nemzetközi Tanácsa. Szeptember 26. és 28. között a hitoktatás nemzetközi kongresszusára, majd szeptember 28-án és 29-én a hitoktatók napjára kerül sor.
A hit éve megemlékezik a II. Vatikáni Zsinat megnyitásának 50. és a Katolikus Egyház Katekizmusa kiadásának 20. évfordulójáról – emlékeztetett Fisichella érsek. Az Új Evangelizáció Pápai Tanácsa azzal a céllal jött létre, hogy előmozdítsa a hitoktatást, majd joghatósága alá került a hitoktatás teljes kezelése.
A főpásztor bejelentette, hogy a következő hetekben ingyenesen elérhetővé válik a Katolikus Egyház Katekizmusának új alkalmazása (App) tabletre és okostelefonra. Az olasz püspöki konferencia nagylelkű támogatásával valósult meg a kezdeményezés. Ez az alkalmazás lehetővé teszi, hogy mindig kéznél legyen a Katolikus Egyház Katekizmusa és Kompendiuma. Könnyen tanulmányozhatók lesznek a szövegek és a bibliai idézetek, a kifejezések és utalások szerinti keresés és megosztásuk a Facebookon, a Twitteren és más közösségi hálókon.
A hitoktatásnak szentelt napokra 104 küldöttséget várnak, ötven országból, összesen 1600 résztvevővel, akik a világ öt kontinensét képviselik.
Vatikáni Rádió/Magyar Kurír