Szombathelyi egyházmegyei családi majális

Hazai – 2008. június 2., hétfő | 17:09

Az Egyházmegyei Családpasztorációs Bizottság május utolsó napjára majálisra hívta az egyházmegye családjait Becsehelyre. Mintegy négyszázan vettek részt az egész napos programon.

Délelőtt 10 órakor Veres András megyéspüspök a jelenlévő papokkal együtt szentmisét mutatott be. Homíliájában a megyés főpásztor a mai családokat körülvevő negatív, próbatételt jelentő nehézségekről szólt. Kérte, hogy a mai kor kihívásaira, a család értékeit támadó jelenségekre egyértelmű, határozott választ adjanak a családok. Örömét és reményét fejezte ki, hogy sokan vannak jelen ezen a közös ünnepen, akik Isten törvényei szerint akarják a házastársi és a szülő-gyermek kapcsolatot megélni.

A szentmise után Csermák Kálmán és felesége, Alice zenei betétekkel gazdagított tanúságtétele következett. Közben a gyermekek sport- és kézművesprogramokon vettek részt. A legkisebbek is elfoglalták magukat játékkal, aszfaltrajzok készítésével. Az ebéd után családi akadályversenyen a játékban is megmutatták a családok tagjai, mit tudnak. Az idősebbek, a nagyszülőkorúak id. Marx Gyula és felesége vezetésével beszélgettek. Az íjászat még a jelenlévő atyák körében is igen népszerűnek bizonyult.

A késő délutáni órákban kulturális műsor keretében környékbeli énekkarok, népdalcsoportok léptek fel. Este lelkileg gazdagodva, az együttlét öröméért hálát adva indultak haza a családok.

Szombathelyi Egyházmegye/Magyar Kurír

Képek: Busa Tamás, Mikolás János, Bodorkós Imre