„Utánad vágyódik éjszaka a szívem, s téged keres a lelkem bensőmben”

Templomok hosszú éjszakája Ausztria városaiban – harmadszor

Kitekintő – 2007. március 5., hétfő | 15:47

Több mint 220 templom vesz részt Ausztriában június 1-jén a „Templomok hosszú éjszakája” elnevezésű programban.

A kezdeményezéshez idén a tavalyihoz hasonlóan már nem csak a Bécsi és a Linzi, hanem a Graz–Seckaui és a Gurk–Klagenfurti Egyházmegye is csatlakozott.

A megnyitóra június 1-jén 17.30-kor harangozás kíséretében kerül sor a bécsi evangélikus templomban (Dorotheergasse 18), ezt követően ünnepélyes vesperás lesz Christoph Schönborn bíboros bécsi érsek, Michael Sztaikosz bécsi görög ortodox metropolita és Nicolae Dura román-ortodox püspöki helynök, valamint más egyházi képviselők részvételével. 

Az elmúlt évben 110 000 ember vett részt a rendezvényen Bécsben. „Az emberek meglepődtek a 'hosszú éjszaka' után, hogy mennyi elevenség, mennyi kreativitás van a keresztény közösségekben. A koncertektől a színielődaásokig, a vitáktól a kiállításokon át a csendes áhítatig terjedő programok mindenkinek kínáltak valamit” – nyilatkozta Karl Rühringer prelátus, Bécs város helynöke.

Első alkalommal 2005. június 10-én rendezték meg a „Templomok hosszú éjszakáját”, amelynek keretében 190 keresztény templom tárta ki kapuit éjszakára. Akkor a mintegy százezer érdeklődőt több mint 1200 program várta.

A 2007-es „Templomok hosszú éjszakája” programját március végére alakítják ki, s a www.langenachtderkirchen.at oldalon lesz elérhető, a rendezvény előtt és alatt pedig nyomtatott programfüzetek is segítik a tájékozódást.

Magyar Kurír

Kép: © Lange Nacht der Kirchen