
A Budapest-Ferencváros-Assisi Szent Ferenc Főplébánia (Bakáts tér) plébánosa, Szabon Gábor a Magyar Kurírnak elmondta: a vasárnapi délelőtt 11 órai szentmisét nem tartják meg, s a hívek közösen vesznek részt a bazilika előtti boldoggáavatáson. Mivel Salkaházi Sárát ferencvárosi mártírnak tartják, ezért a tőlük zarándokoló közösség minden tagja zöld kendőt fog viselni a szertartás ideje alatt.
Az Országúti Szent István Plébániától (budai ferences) azt az információt kaptuk, hogy elmarad a délelőtt 11 órai szentmise.
A Terézvárosi Szent Teréz Plébánián a déli 12 órás szentmisét nem tartják meg.
A Pestszentlőrinci Mária Szeplőtelen Szíve Főplébániáról a ferences kistestvérek szervezett keretek között látogatnak ki a boldoggáavatás helyszínére. A plébánián a szentmiséket a szokott rendben megtartják.
Magyar Kurír
Kép: esztergomi-ersekseg.hu