
Az események pénteken, a 17 órakor bemutatott szentmisével kezdődtek, amelynek főcelebránsa a helyi esperes, Herdics György apátplébános volt, a szentbeszédet Kiss Róbert esperes, gútai plébános mondta. A misét a Szent György-bál követte, amelyet Herdics György és a szlovákiai priorátus főpriorja, Nagy Frigyes nyitott meg. Másnap, szombaton ismét 17 órakor várták szentmisére a híveket – ennek főcelebránsa Herdics György apátplébános volt, míg a szentbeszédet Szakál László János esperes, bősi plébános mondta. Ezután a helyi városi művelődési központban került sor a Szent György-estre.
Az est folyamán fellépett a dunaszerdahelyi Szent György Énekkar, illetve Ágh Lívia, a prágai Nemzeti Színház operatársulatának szopránénekese, akit Kaposi Gergely, a Győri Nemzeti Színház zenei igazgatója kísért. A Nemzetközi Szent György Lovagrend Szlovákiai Priorátusa itt jelentette be a priorátus jóváhagyását, és ismertette annak vezetőségét, amelynek élén Nagy Frigyes főprior áll. Õket a Szent Lázár Lovagrend, a Vitézi Rend és a dunaszerdahelyi Szent György-cserkészcsapat bemutatkozása követte.
Az est második felében zajló könyvbemutatón Zsidó János féli esperes méltatta Nagy Attilának a helyi katolikus templomról megjelent kötetét. A bemutatón a szerző elmondta, hogy a kötet rövid összefoglaló s egyfajta előképe egy részletesebb helyi egyháztörténeti munkának. Elmondta, hogy a most megjelent anyag egy a csallóközi templomokat bejáró sorozat első része, s bejelentette, hogy fiatal katolikus értelmiségiekből megalakult a Bíró Márton Polgári Társulás, amely a padányi születésű egykori veszprémi püspök nevét viseli, s amely társulás többek között hagyományőrzéssel, előadások szervezésével kíván foglalkozni.
A rendezvény vasárnap ünnepi főpapi szentmisével zárult, amelyet Székely János esztergom-budapesti segédpüspök mutatott be. A misén a segédpüspök áldását adta a lovagrend szlovákiai priorátusára. A lovagrend központja a dunaszerdahelyi plébániatemplom lesz.
Magyar Kurír