Veres András püspök áldotta meg a megújult jánosházi plébániát

Hazai – 2012. december 17., hétfő | 14:04

Pályázati és egyházmegyei támogatással újult meg a plébániaház és a kert.

December 16-án, advent harmadik vasárnapján Veres András megyéspüspök áldotta meg a felújított jánosházi plébániaházat. Az ünnepségen megjelentek a plébániai és az önkormányzati képviselők, a plébánia területéhez tartozó települések polgármesterei, Marton Ferenc, a Vas Megyei Közgyűlés alelnöke,  Galántai György a Sághegy Leader Csoport elnöke, a Sárvári Járási Hivatal kinevezett vezetője - tájékoztatta szerkesztőségünket Bodorkós Imre plébános atya.

A munkálatok az idei év tavaszán kezdődtek. Pályázati támogatással új tetőfedést, új nyílászárókat és teljes külső hőszigetelést kapott az épület. A plébániaépület kertjének rendbetétele, az épület akadálymentesítése is megtörtént. A pályázati ügyintézést az Egyházmegyei Projektiroda végezte, Varga Dezső vezetésével. A Szombathelyi Egyházmegye támogatásából a teljes közműrendszer felújítása, új vizesblokkok, és a belső burkolási munkák készültek el.

Az ünnepi szentmisét a megyéspüspök, a plébánia papjaival, Bodorkós Imre plébánossal és Varju Gábor káplánnal együtt mutatta be. A szentmise kezdetén a Szent Imre Általános Iskola tanulói részvételével gyújtották meg ünnepélyesen az adventi koszorú piros gyertyáját. A kisdiákok elmélkedéseikben az 1957. advent III. vasárnapjára virradóra megölt Brenner János atyára emlékeztek, boldoggáavatásáért imádkoztak. A főpásztor beszédében az Istentől származó öröm fontosságáról, megbecsüléséről tanította a szentmisén ünneplő híveket. A templom énekkara Nagy Béláné karnagy vezetésével emelte a liturgia szépségét. 

A szentmise után a főpásztor rövid intelmet intézett a jelenlévőkhöz a plébániaépület fontosságáról, szerepéről. Ezt követően megáldotta a kívül-belül megújult épületet. A szertartás után agapéval zárult az ünnep.

Magyar Kurír