
Különböző országok – így például Dél-Afrika, Új-Zéland, Ausztrália, Málta, Ciprus, Kanada Franciaország – nagyköveteit, illetve diplomáciai szolgálatot teljesítő munkatársait hívták meg az egyetemre, akik országaikat mutatták be.
Az előadások után a hallgatók kötetlen beszélgetést folytathattak az előadókkal. Lehetőség nyílt a közvetlen, személyes kapcsolatfelvételre, a későbbi együttműküdés reményében.
A szervező Pölös Csaba, a HÖK külügyi megbízottja a Magyar Kurír szerkesztőségének elmondta, hogy a konferencia egy folyamat kezdetét jelenti: a HÖK kapcsolatban marad a diplomatákkal, és a jövőben a konkrét lehetőségek – pályázatok, ösztöndíjak – felkutatásával is segíteni fogja a hallgatókat.
Magyar Kurír