A pályázat célja
A pályázatot kiíró rádiók szeretnék, ha a zenei alkotóerő most a Biblia ökumenikus évében a magyar istenes és biblikus tartalmú zene új hullámát indítaná el. A zenei közízlést szeretnénk formálni a magyar hagyományok és az Istenes tartalom fókuszba állításával. A zenei pályázat missziós célokat követ: a zenével el tud jutni szélesebb körben Isten hívása az emberekhez. A pályázat célja, hogy olyan új, színvonalas zenei produktum jöjjön létre, amit a világ elé tárhatunk. A pályázatot meghirdető rádiókon túl a Mária Rádió Világcsalád számára is fel fogják kínálni a létrejövő zenei anyagot. Speciális cél, hogy létrehozzanak egy keresztény zenei fesztivált a pályázat zárásaként, amit néhány évente megismételnének, és amit hosszú távon nemzetközi rangúvá fejlesztenének.
A pályázható kategóriák
– lélekemelő instrumentális darabok
– a magyar istenes költészet darabjainak megzenésítése,
– magyar istenes népénekek világának mai feldolgozása,
– nemzetközi istenes dal és zenei kincs magyar nyelvű adaptációja,
– bibliai történetek és mondanivalók feldolgozása és megzenésítése,
– istenes népdalkincs korszerű feldolgozása.
Pályázati határidő
A pályázati anyagokat 2008. június 9 és december 8. között várják.
A pályázat benyújtásának formája
• E-mailen az zenepalyazat[kukac]mariaradio.hu címre a következőket kérik:
– A hanganyagokat mp3 formátumban (128Kb/s ; 44100 Hz)
(A hanganyagok címében szerepeljen az előadó és a dalcím)
(Egy előadó maximum 3, még kiadatlan, zeneművel pályázhat)
(Egy mű ne legyen hosszabb 3-4 percnél)
– A pályázók bemutatkozását, elérhetőségükkel (Word formátumban)
– A dalszövege(ke)t, szerző(ke)t (Word formátumban)
• Postán a 1054 Budapest, Szabadság tér 2. címre a következőt kérik:
(A borítékra, kérjük, írják rá: „Mária Rádió – Istenes zene pályázat”)
– Az aláírt nyilatkozatot a pályázati feltételek elfogadásáról, amelyet a
www.mariaradio.hu /zenepalyazat webhelyről lehet letölteni.
A pályázati anyagok átvételéről a Mária Rádió visszaigazolást küld.
A pályázóknak, illetve a pályázat nyerteseinek a meghirdető rádiók
• Nagy publicitást kínálnak. A pályázat időtartama alatt sokszor elhangzik a felhívás, lesznek háttérbeszélgetések.
• Az elfogadott anyagok bekerülnek a rádiók zenei állományába, és azt sokat fogják játszani.
• Az elfogadott pályázatot beküldő pályázók mindegyikével készítenek külön rövid műsort.
• A kategória győztesekkel részletes bemutató készül.
• Saját költségünkre és kockázatunkra készítenek az anyagokból CD-t, a legjobbakból akár külön új stúdiófelvételekkel. Ezekből biztosítanak 50-50 példányt a nyerteseknek.
• A magyar nyelvterületen szinte mindenütt hallgatható lesz az új zenei anyag az öt rádió együttes munkájával.
• A Mária Rádió Világcsalád számára a zenei anyagot megfelelő ajánlással átadják. Ezzel 50 országban szólalhatnak meg az anyagok. Számukra kész CD anyagot állítunk össze: néhány CD-nyi magyar válogatást.
• A verseny zárásaként, ha megfelelő minőségű pályázati anyag jön össze, 2009. Pünkösdjére megszerveznek egy zenei fesztivált, amit nemzetközivé szerveznek, mert hagyományt kívánnak teremteni. A zenei fesztivált időszakonként megismétlik.
Eredményhirdetés
Az ünnepélyes eredményhirdetés várhatóan 2009. február 2-án lesz. Előtte a győzteseket e-mailben értesítik.
Magyar Kurír