Minden évben más helyszínen gyűlnek össze a csíkszeredai, beregszászi, kassai, szabadkai és kecskeméti fiatalok, hogy családoknál és közintézményekben mutassák be betlehemes játékukat. Idén mintegy nyolcvan gyereknek és kísérőiknek Beregszász adott otthont.
A találkozó szentmisével vette kezdetét a beregdédai római katolikus templomban, majd játékos keretek között köszöntötték egymást a régi és új ismerősök. Délutánonként indultak a csoportok betlehemezni, s így bepillanthattak a helyi gyerekek és családok mindennapjaiba.

A találkozó szokásos programja egy közös kirándulás is, melyet a befogadó város szervez. Idén a Vereckei-szorosban, az Árpád-vonal legnagyobb épített központjában Felsőgerebennél, a szolyvai emlékparkban és Munkács várában jártak a résztvevők.
Az utolsó estén megrendezett gálaműsor keretében a csoportok egymásnak is bemutatták betlehemes játékukat, majd táncházzal búcsúztatták a rendezvényt. A találkozó vándorbotját a kassai csoportnak adták át a házigazdák.
Magyar Kurír
Kapcsolódó fotógaléria





