
Több tucat fiatal kel útra július derekán Salzburgból a „Pro Life-menet” akció keretében. Céljuk az, hogy három héten keresztül, amíg Bécsbe érnek, a lakosság figyelmét felhívják a meg nem született gyermekek élethez való jogára.
Az Ifjúság az Életért (Jugend für das Leben) által szervezett, „Pro-Life-Marsch 06” névre keresztelt menet július 15-én indul Salzburgból, és augusztus 5-én ér Bécsbe. A háromhetes út mottója: „Meddig mennél el, hogy megments egy emberéletet?”
A menettel azokra a „meg nem született embertársainkra” kívánják irányítani a figyelmet, „akiknek nincsen hangjuk a beszédhez”. Ugyanakkor felhívják a figyelmet azon érintettek néma szenvedésére, akik félnek beszélni – fogalmazott Jutta Lang, az Ifjúság az Életért sajtószóvivője. „A terhes nőket bátorságra akarjuk ösztönözni a gyermek vállalásához. Információkkal, beszélgetésekkel és diavetítésekkel szeretnénk hozzájárulni egy emberhez méltóbb és gyermekbarátabb kultúrához.”
Az útnak indító szentmisét július 15-én 19 órakor mutatják be a salzburgi ferences templomban. A menet útvonala érinti többek között Gmundent, Stift Seitenstettent, Rabensteint, Klein Mariazellt és Heiligenkreuzot, majd a fővárosban ér véget.
Christoph Schönborn bíboros üdvözletben köszötötte a résztvevőket, hangsúlyozva azt a méltóságot, amely fogantatásától természetes haláláig minden ember sajátja. A fiatalok vállalása hozzájárulhat ahhoz, hogy „egyre több embert töltsön el az élet kultúrája”.
A menetről további információk a www.youthforlife.net honlapon találhatóak.
KAP/Magyar Kurír
Kép: www.youthforlife.net