A Líbiai Caritas segítséget kér a világtól

Kitekintő – 2011. március 9., szerda | 10:34

A Líbiai Caritas igazgatója, Alan Arcebuche felhívást intézett a világhoz: „Anyagi segítségre van szükségünk, hogy a Tripoliban maradt több ezer afrikai menekültnek segíteni tudjunk.”

A Caritas főként eritreai, etióp, szomáliai és más fekete-afrikai menekülteket fogad be Tripoliban. Több ezer embernek nem sikerült elmenekülnie Líbiából, ahol az idő múlásával egyre véresebbek lettek az összecsapások.

Az IOM Nemzetközi Migrációs Szervezet jelentése szerint március 5-e óta 203 756 hagyta el az észak-afrikai államot, főként bevándorolt munkavállalók. Arcebuche atya elmondta, hogy jelenleg négyszáz eirtreai, kétszáz etióp és kétszáz szomáliai menekültről gondoskodnak, akik nem mehetnek vissza hazájukba, mert ott üldözésnek vannak kitéve. Hatszáz fekete-afrikai menekült talán eljuthat a tunéziai határig, négyszázan vannak  Nigériából és Ghánából, ők szintén nem tudnak hová menni.

Élelmiszer lenne ugyan, de az árak az egekig emelkednek, nem tudnak elegendő élelmet vásárolni a menekülteknek. A humanitárius segélyek nagyon nehezen jutnak be az országba. Ezért a legfontosabb most az lenne, hogy anyagi segítséget kapjanak és helyben tudják megvásárolni a szükséges dolgokat – tájékoztat a L’Osservatore Romano.

Magyar Kurír

(tzs)