
Gulyás Péter, a programot szervező Világi Apostolok Közösségének (VAK) elnöke megnyitójában elmondta, a résztvevők közös vonása, hogy míg évközben folyamatosan adniuk és szolgálniuk kell közösségeikben, ez az egy hét lehetőséget ad nekik arra, hogy mindenki a befogadást helyezheti előtérbe saját életében is. A pihenést, az együttgondolkodást és a tapasztalatcserét is szolgálja ez a hét, mely egy konferencia és egy tábor jellemzőit egyesíti magában.
Az idei rendezvény mottójaként a „Vidéki – Lélek – Jelenlét” kifejezések szolgáltak, hiszen a pasztorációban is gyakran tapasztalható a főváros-központúság, ami a konferencia célcsoportja számára több probléma okozója lehet. A hét célja az egyházi élet vidéki megjelenésének, a családdal együtt végzett plébániai munkának és a helyi közösségekben való aktív és építő jelenlét tapasztalatainak megosztása.
Az egyhetes találkozó első napján a Világi Apostolok Közösségét az egyesület tagjai mutatták be a régi és új résztvevőknek, egy virág szirmainak képét használva fel szimbólumként. A szirmok a VAK egyes tevékenységi körét jelképezték: közösség, konferenciák, kutatás, képzés, kommunikáció, kiadványok és kommandó címszavakkal. Ezek kifejtése során az elmúlt évek eredményeivel, sikeres kezdeményezéseivel, illetve a jelenleg formálódó elképzelések, tervek felsorolásával ismertették meg a szervezetet a lelkipásztori munkatársakkal.
MG/Magyar Kurír