A későbbi évtizedekben több egyházi személy követte Halmos Lászlót; közülük Jáki Sándor Teodóz bencés szerzetes és tanár talán a legismertebb. Teodóz atya 1969 és 1991 között irányította a bazilikában az énekesi szolgálatot. 1992-től napjainkig ismét civil kézbe került a kórus irányítása. Katona Tibor karnagy vezetésével, kb. 25–30 fő lelkes közreműködésével, hetente két próbával működik tovább.
A szürke hétköznapokat az állandó egyházi szolgálat (miséken való közreműködések, próbák), fellépések és utazások (Bécs, Róma, Regensburg, Krakkó), illetve lemezfelvételek teszik színesebbé. 2000-ben, 2004-ben és 2007-ben 3 lemeze jelent meg a kórusnak, melyeken többek között Mechler András, Richter Antal és Istvánffy Benedek, korábban Győrben működő karnagyok és zeneszerzők művei hallhatóak.
A szombati ünnepségen több megtiszteltetés is érte az éneklő közösséget. Katona Tibor kórusvezető a Győri Egyházmegyéért végzett áldozatos munkájáért vehetett át Pápai Lajos püspöktől kitüntetést, a város részéről pedig Somogyi Tivadar alpolgármester közvetítésével került több ezüst emlékérem méltó kezekbe. Győr városától ezüst emlékérmet kapott a Palestrina kórus, Katona Tibor (a bazilika karnagya, kántor, főiskolai és középiskolai zenetanár), Szármesné Varga Magdolna (40 éves énekesi szolgálatért), Gyökér Gyuláné (25 éves énekesi szolgálatért). Az ezüst emlékérem átadása után a megyéspüspök még több tagot is név szerint megemlített, akik több évtizedes munkájukkal érdemelték meg a kiemelést.
A kórus a szentmisét követően koncerttel hálálta meg a figyelmet és adott hálát Istennek az elmúlt évtizedekért – írja az eseményről az egyházmegye honlapján Lengyel Zsuzsanna kórustag.
Fotó: Kleininger Tamás
Magyar Kurír
(tzs)