
Vitális Gábor szalézi ifjúságpasztorációs megbízott vezetésével, Ábrahám Béla és Fülöp Tibor szerzetesnövendék segítségével követik egymást az előadások, foglalkozások. Van lelki műhely, kézműves ötletműhely és oratóriumi műhely is.
A STÉG témája: „Aki énekel, kétszeresen imádkozik" lényegében arról szól, hogyan válhatnak a résztvevők még jobb animátorokká. A képzés lelki témái az önismeret, a másik megismerése, egymás elfogadása, a hit és a bizalom. Az elméleti képzést gyakorlat követi, amikor a péntektől vasárnapig tartó Ladik fesztivál alatt a szalézi oratóriumban zajló programokat vezetik majd a STÉG résztvevői – erre időközben készülnek is közös beszélgetésekkel, játékok és táncok tanulásával. Az oratóriumot délutánonként lelkesen látogatják a helyi fiatalok.
A STÉG-et a LADIK Keresztény Könnyűzenei Fesztivál követi július 30. és augusztus 1. között, ahová több fiatalt is várnak a szalézi házakból.
Lengyel Erzsébet/Magyar Kurír