A II. kerület a Mechwart ligetben, Óbuda a Fő téren, Újpest a Szent István téren tart karácsonyvárást, ahol zenés családi- és gyerekprogramokkal, tematikus előadásokkal várják a látogatókat az adventi időszakban.
Józsefvárosba december 5-én a finn Mikulás, Joulupukki látogat el, akivel a Mátyás téren, a Horváth Mihály téren és a Nemzeti Múzeum lépcsőjénél személyesen találkozhatnak a gyermekek. A VIII. kerületi gyertyagyújtás és a díszvilágítás felkapcsolása a Mikszáth téren lesz december 2-án, ahol ünnepi műsor és vásár várja az érdeklődőket.
Ferencvárosban a Bakáts téren és a József Attila-lakótelepen, Újbudán több helyszínen tartanak ünnepi koncertekkel egybekötött vásárt. Az Őrmezei Közösség Házban egyebek mellett karácsonyi művészpiac lesz. A XI. kerület karácsonyfadísz-készítő és versíró versenyt is szervez a gyerekeknek; az alkotásokat a kerületi időseknek osztják ki.
A XV. kerületben 14 helyszínen tartanak adventi programokat, amelyekbe a kerületben működő egyházak is bekapcsolódnak. A rákospalotai Wesselényi vásárcsarnokban kézműves- és fenyővásár lesz december 15-én. A KoMa színház és a kerületi fiatalok betlehemes játékkal készülnek.
A pestújhelyi közösségi ház három péntek este diafilmes téli estéket tart. Több helyszínen is szerveznek ajándék- és mézeskalács készítést.
A XVI. kerületben az Erzsébetligeti Színházban és a sashalmi piacon, Rákosmentén a Fő téren tartanak karácsonyi vásárt – az utóbbi helyszínen hétről hétre gyerekműsorokkal, valamint az egyházak, oktatási intézmények együtteseinek műsorával várják a látogatókat.
Kispesten Adventi fények, illatok elnevezéssel tartanak karácsonyi készülődést december 1-jén, ahol bárki elkészítheti otthona ünnepi díszeit, koszorúit. A XIX. kerület központjában játékokkal, mesemondóval, bábelőadással várják a gyerekeket.
Pesterzsébeten a sétálóutca, vagyis a Kosuti köré szerveződnek a programok. A Mikulásünnepségen „jóság kaláccsal” és „vidámság kakaóval” várják a kicsiket.
A belvárosi önkormányzat december 2-án a Szent István téren nyitja meg az adventi vásárt. Ugyanitt a hónap közepén ajándékosztást
szervez a kerületi rászoruló gyerekeknek. Az V. kerületieknek lesz kedvezményes fenyőfavásár, s december harmadik hetétől folyamatosan karácsonyi élelmiszercsomagokat osztanak a gondozásban élő, illetve 90 év feletti lakosoknak, valamint a helyi civil és egyházi szervezeteken keresztül a kerületi lakosoknak.
A XII. kerület karácsonyi adománygyűjtő akciót indított, Az angyalok a földön járnak címmel. Negyedik alkalommal rendezik meg a betlehemépítő programot, amelyben több tucat közösség helyezi el alkotásait a hegyvidéki közterületeken. A polgármesteri hivatal mellett adventi vásárt tartanak.
A XIII. kerület is több rendezvényt tart, karácsonyra várva. Az önkormányzat támogatást nyújt az ellátottaknak, gondozottaknak és családtagjaiknak.
Az I. kerület idén is megrendezi a Városházán a hagyományos adventi koncertsorozatot: december 2-án a Bartók Táncegyüttes, egy héttel később a Bojtorján együttes ad koncertet. December 16-án Kodály Zoltánra emlékeznek, születésének 130. évfordulója alkalmából. Az utolsó adventi koncerten, december 23-án a Purcell Kórus és az Orfeo Zenekar tagjai lépnek fel Bach-művekkel.
A koncertek mindegyikére ingyenes a belépés.
Újpesten vasárnap délutánonként lesznek komolyzenei hangversenyek a Városháza dísztermében. Kőbányán a Mindenki Templomában rendeznek jótékonysági hangversenysorozatot. Az ingyenes rendezvényeken Mozart, Bach és Händel művei csendülnek fel. A X. kerületben, a Kőrösi Csoma Sándor Művelődési Központban december első hétvégéjén csokoládéfesztivált rendeznek, ahol 14 ország mutatja be karácsonyi szokásait, ízeit.
A XVIII. kerület sportos adventet tart: Pestszentlőrincen a régi piac területén a 400 négyzetméteres jégpálya köré szervezik a vásárt, ahol jégtáncbemutató és koncertek is lesznek. Januártól a Bókay-kertben lehet majd korcsolyázni, jégkorongozni.
A jégpályák más kerületekben is népszerűek ebben az időszakban: a XIII. kerület december végéig a Számítástechnikai Általános Iskola sportudvarán biztosít ingyenes korcsolyázási lehetőséget; de lesz korcsolyapálya a XVII. és a XIX. kerületben is. Csepelen a Szent Imre téri buszvégállomásnál nyitnak jégpályát.
MTI/Magyar Kurír