A Szakrális Művészetek Hete keretében Jovián György Munkácsy-díjas festőművész kiállítása állt a Székesfehérvári Egyházmegye Kortárs Művészeti Gyűjteménye harmadik ünnepi rendezvényének középpontjában.
Spányi Antal megyéspüspök köszöntőjében beszélt a
z Egyház és a művészek kapcsolatának jelentőségéről, majd bejelentette, hogy a gyűjtemény Rabóczky Judit szobrászművész Giottó angyalai című, hét darabból álló művével gyarapodott, amely a budakeszi Prohászka Ottokár Katolikus Gimnáziumban került elhelyezésre. A főpásztor ezt követően Jovián György művészetéről szólt, kiemelve annak humánumát.
A beszéd után egy rövidfilm került bemutatásra a Giottó angyalai szobrok átadásáról, majd Szemadám György Munkácsy-díjas festőművész, a Magyar Művészeti Akadémia képzőművészeti tagozatának elnöke olvasta fel Jovián György 60. születésnapjára írt gondolatait.
A délután igazi meglepetése a húsz éves, Berlinben tanuló csellista, Szabó
Ildikó fantasztikus játéka volt. Az eddig 15 nemzetközi versenyen díjazott művész először Domenico Gabrielli barokk zeneszerző művével, majd Ligeti György csellóra írt szonátájával nyűgözte le a hallgatóságot.
A program végén Reha György, a gyűjtemény gondnoka meghívta a jelenlévőket egy pohár italra, majd megtekintették Jovián György kiállítását, melyen régebbi és új képei egyaránt láthatók.
Székesfehérvári Egyházmegye/Magyar Kurír
Kapcsolódó videó megtekinthető itt.
Képgaléria megtekinthető az egyházmegye honlapján.