KÉPGALÉRIA – klikk a képre!
A rendezvény nemcsak a keresztény hívek, hanem mindenki előtt nyitva állt, akik szeretnek közösségben lenni és együtt ünnepelni, beszélgetni, táncolni. A rendszerváltozást követően az egyházközség kezdetben a saját közösségi házában elevenítette fel a farsangi bál hagyományát, ám a nagy érdeklődésre való tekintettel lassan kinőtték a régi kereteket, így évek óta már a GYÉK ad otthont a rendezvénynek.
A szervezést ezúttal is Sávoly Andrea és Gelencsér Róbert, a GYÉK vezetője, illetve az egyházközség világi elnöke végezte. Az este háziasszonya Szerbné Kramcsák Ilona nyugalmazott tanárnő volt. A rendezvényen közreműködött Markos Antal, valamint a Marcali Szivárvány Nyugdíjas Egyesület csoportja, amely az 1960–70-es éveket idéző, retro táncprodukciót adott elő. A mintegy száznegyven, különböző korosztályhoz tartozó vendég vastapssal jutalmazta az előadást.
Ezt követően Kiss Iván címzetes prépost, esperes-plébános köszöntötte a résztvevőket. Felidézte, hogy a katolikus báloknak Marcaliban is régi hagyományai vannak. A világháború előtt ugyanis nagy sikerrel tartottak itt bálokat a közösség összetartása jegyében. A háborút követően aztán ezeket a rendezvényeket a fennálló hatalom sokáig nem engedélyezte. Csak a rendszerváltozás után éledhetett újjá ez az egyházi szokás is.
Kiss Iván kiemelte: a Marcali Katolikus Bál, amely lassan „nagykorúvá” lép elő, mint minden évben, idén is jótékony célokat szolgál, és a hittanos gyermekek nyári táboroztatását támogatják a belépőjegyek és a tombola árából.
A hittanos gyermekek részéről Király Kristóf általános iskolás tanuló köszönte meg mindenkinek a részvételt és a felajánlott támogatásokat.
A nyitótáncot követően kezdődött a vacsora felszolgálása, majd tombolasorsolással folytatódott a program. A katolikus bált hajnalig tartó zene és tánc zárta.
Forrás és fotó: Kaposvári Egyházmegye
Magyar Kurír
Kapcsolódó fotógaléria





