Új helyszínen a veszprémi Illatos Advent

Hazai – 2012. november 30., péntek | 9:17

A Veszprémben hetedik alkalommal megrendezett programsorozat kinőtte a régi helyszínét, ezért idén a várban tartják meg.

Az Illatos Advent régi tartalommal, új helyszínen várja az érdeklődőket – ismertette Porga Gyula a városházán november 27-én tartott sajtótájékoztatón. Elhangzott: a rendezvény kinőtte a városháza auláját, és az ünnepséghez sokkal méltóbb helyre, a várba vitték fel.

Az idei karácsonyi vásár is eltér a megszokottól. Kísérleti jelleggel kézműves kereskedők árulják a portékáikat. A helyszín a belváros rehabilitációja miatt nem a Kossuth utca, hanem az Óváros tér lesz. E változásoknak köszönhetően az idei karácsonyi vásár teljesen más, remélhetőleg meghittebb hangulatban zajlik majd – hangzott el a sajntótájékoztatón.

Pálfalvi Judit, a Szaléziánum igazgatója elmondta: tavaly már nagy sikerrel vettek részt az Illatos Advent programjaiban. Ezt idén is szeretnék megismételni. Készült egy 2-3 méter átmérőjű adventi koszorú, melynek gyertyáit minden héten egy-egy politikus és egyházi személy közösen gyújtja majd meg. Ebben az évben karácsonyfa is lesz a téren; a betlehem az Érseki Palota erkélye alá kerül.

Az érsekség lelki készülődést is rendez, melyet zenés programokkal kötnek össze – tájékoztatta a sajtó képviselőit Pálfalvi Judit. Elmondta: örül, hogy az advent egy kicsit egyháziasabb jelleget kap, hiszen így szól majd arról, amiről kell.

Veszprémi Főegyházmegye/Magyar Kurír