Új szentszéki képviselője van a canterburyi érseknek

Kitekintő – 2007. december 11., kedd | 17:51

Rowan Williams, Canterbury érseke december 10-én jelentette be hivatalosan David Richardson kinevezését.

Az anglikán egyházfő új szentszéki képviselője, David Richardson jelenleg a melbourne-i Szent Pál-katedrális dékánja. Húsvéttól ezt a posztot John Flack püspök tölti be – írja a Radio Vaticana.

Rowan Williams igen fontosnak tartja a szentszéki képviselő és a vatikáni Anglikán Központ feladatát, mert immár tízéves párbeszédről tanúskodik, amely egyre szorosabb együttműködésben valósul meg anglikánok és katolikusok között.

„Minden tőlem telhetőt megteszek, hogy a Keresztény Egység Elősegítésének Pápai Tanácsával és a Lambeth Palotával (a canterburyi érsek rezidenciája) az evangélium hirdetésén és az ökumenikus párbeszéd teljes megvalósulásán együtt dolgozhassunk” – nyilatkozta David Richardson.

Magyar Kurír

Kép: www.culture-routes.lu