A szerbiai Mária Rádióak magyar műsorigazgatója is van, Palatinus István személyében. A szerb–horvát szerkesztőséget ezentúl Ivica Čatić, a szerémségi egyházmegye papja vezeti.
A két lelkipásztor bemutatkozott a műsorban is, most először mint igazgatók, hiszen mindketten eddig is jelen voltak e rádió hullámain, de ezentúl meghatározó szerepet töltenek be.
A magyar nyelvű műsorban hamarosan új hangok is jelentkeznek majd, új műsorokkal és témákkal. A Mária Rádió a Vajdaságban olyan helyeken is hallható lesz, ahol a magyarság nagy szórványban él, és ez néha az egyedüli tömegtájékoztatási eszköz, amely a hallgatóság anyanyelvén szólal meg. A tervek között szerepel ökumenikus műsorok bevezetése is, valamint az életvezetést segítő műsorok számának növelése – írta Kovács Csaba, a rádió promóciós munkatársa.
Magyar Kurír
(gj)