
Világszerte és hazánkban is egyre több plébánián vezetik már be a katekumenátus intézményét az Istent kereső, vagy a hitüket újra megélni vágyó felnőttek számára.
A XX. századi egyház a II. Vatikáni Zsinat után tért vissza újra az őskeresztények által már ismert intézményhez. Magyarországon még csak néhány éve, a Püspöki Konferencia 1999-es döntése óta kezdtek el katekumenátus csoportokat létrehozni. Ebben a kezdeti fázisban a Katekumenátus Konferenciák mindvégig igyekeztek segítséget nyújtani a katekumenátus bevezetésében, folytatásában.
A szervezők elsősorban papok és katekéták jelentkezését várják, akik szeretnék az Egyház irányát követve saját plébániájukon is bevezetni a katekumenátust, vagy már elkezdtek ezen az úton járni. Várják továbbá a befogadó csoportok tagjait is, akik a katekumenátus útján támogatják a katekumeneket.
Bővebb információ az MKPK Hitoktatási Bizottságának honlapján található.
MKPK Hitoktatási Bizottsága/Magyar Kurír