„Mennyire megváltozna a világ, ha egy millió gyerek imádkozná a rózsafüzért” – mondta Szent Pió kapucinus szerzetes. Ez az álom évekkel ezelőtt valósággá válhatott: 2005 óta a világ
minden táján együtt imádkozza a rózsafüzért egymillió gyermek a világ egységéért és a békéért.
A székesfehérvári Szent Imre Általános Iskola tanulói is csatlakoztak a világon mindenütt október 18-án, azonos időpontban kezdődő imádsághoz, Ugrits Tamás püspöki biztos és Csák Lajos igazgató vezetésével.
Ugrits Tamás az osztályok képviselőinek egy-egy különleges rózsafüzért ajándékozott. Az 1956-ban kivándorolt, Kanadában élő magyarok által készített, a magyar zászló színeiből összeállított imafüzéreket tavalyi zarándoklatuk során hozták el torontóiak a Székesfehérvári Püspökségnek. A gyermekek ezzel a rózsafüzérrel mondták el az imáságot.
XVI. Benedek pápa arra buzdít, hogy a hit éve során gyakrabban imádkozzuk a rózsafüzért, rábízva magunkat Máriára, a hit példaképére. Ebben a közös imában nagy erő rejlik, általa Mária anyai szeretete érinti meg a szívünket.
BPK/Székesfehérvári Egyházmegye/Magyar Kurír