Elsőáldozás a Müncheni Magyar Katolikus Egyházközségben

2018. június 12. kedd 15:38

Június 10-én a müncheni Szent Erzsébet-templomban tizenegy elsőáldozó vehette magához először Krisztus testét a szentáldozásban.

A jeles eseményen az ünnepi díszben lévő egyházközség is hozzájárult ahhoz, hogy elsőáldozásuk napja örömvasárnap legyen a gyerekek és hozzátartózóik számára.

A tizenegy elsőáldozót Szarvas Erzsébet, a müncheni katolikus egyházközség lelkipásztori munkatársa készítette fel. A sikeres felkészítést és felkészülést igazolta az is, hogy a gyerekek maguk is tevékenyen részt vettek a szertartáson: olvastak, verset mondtak és énekeltek a szentmisén. Az elsőáldozás után megilletődve vették át személyre szóló imakönyvüket az imakör vezetőjétől, aki nagy szeretettel köszöntötte őket.

Forrás és fotó: Müncheni Magyar Katolikus Egyházközség

Magyar Kurír

Kövesse a Magyar Kurírt a Facebookon is!

Rovat: Kishírek
Vezető híreink - olvasta már?
segitettbol-lett-segito-bemutatjuk-szent-erzsebet-rozsaja-dij-idei-kituntetettjet
Segítettből lett segítő – Bemutatjuk a Szent Erzsébet rózsája díj idei kitüntetettjét

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia idén Horváth Kálmánnét, a Katolikus Karitász győri csoportjának önkéntesét tüntette ki a Szent Erzsébet rózsája díjjal, melyet Veres András, az MKPK elnöke adott át november 17-én a Szent István-bazilikában. A díjazottról szóló riportunkat olvashatják.

11:41
egyhazmegyei-ifjusagi-talalkozo-kiskoroson-misszios-kereszt-jelenleteben
Egyházmegyei ifjúsági találkozó Kiskőrösön, a missziós kereszt jelenlétében

Kiskőrösön rendezték meg a Kalocsa-Kecskeméti Főegyházmegye ifjúsági találkozóját, a KEFIR-t november 17-én.

13:24