Erdő Péter és Plankó Erika kapta idén a Magyarországi Zsidókért-díjat

Hazai – 2006. november 27., hétfő | 8:34

Erdő Péter bíboros, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöke és Plankó Erika, az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium főosztályvezetője vehette át a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetsége által adományozott Magyarországi Zsidókért-díjat

Feldmájer Péter, a MAZSIHISZ elnökének indoklása szerint Erdő Péter bíboros a katolikus és zsidó egyház közötti párbeszéd elősegítéséért, a holokauszt során meggyilkolt zsidók, illetve az embermentők emlékének megőrzéséért kapta az elismerést. Idén először kapta katolikus egyházi személy a Magyarországi Zsidókért-díjat.

Plankó Erika, az Igazságügyi és Rendészet Minisztérium főosztályvezetője a kárpótlási rendszer megteremtéséért, az egyéni és a közösségi zsidó kárpótlási folyamat kiteljesítése során kifejtett áldozatos munkájáért vehette át a díjat.

Esztergom–Budapesti Főegyházmegye/Magyar Kurír

Kép: Demecs Zsolt