Ferenc pápa köszönő és köszöntő szavai a szentté avatás után

Kitekintő – 2014. április 27., vasárnap | 13:31

A szentté avatási szertartás végén, a Regina Coeli-imádság előtt a Szentatya köszöntötte a résztvevőket - tudósít a Vatikáni Rádió.

Kedves Testvéreim!

Mielőtt lezárnánk a hitnek ezt az ünnepét, szeretnélek mindannyiótokat köszönteni, s mindannyiótoknak köszönetet mondani! Köszönetet mondok a bíboros testvéreknek s a nagyszámú püspöknek és papnak a világ minden részéből.

Hálámat fejezem ki a számos országból érkezett hivatalos küldöttségeknek, akik azért jöttek, hogy tisztelegjenek a két pápa előtt, akik elvitathatatlan szerepet játszottak a népek fejlődésének és a békének az ügyében. Külön köszönet illeti az olasz hatóságokat az értékes közreműködésükért.

Nagy szeretettel köszöntöm a Bergamói és a Krakkói Egyházmegyék zarándokait! Kedveseim, azzal tiszteljétek a két szent pápa emlékét, hogy hűségesen követitek a tanításaikat!

Hálás vagyok mindazoknak, akik nagylelkűen előkészítették ezeket az emlékezetes napokat: a Római Egyházmegyének, Vallini bíborosnak, Róma városának, Ignazio Marino polgármesternek, a rendfenntartó erőknek és a különböző szervezeteknek, társulatoknak és a számos önkéntesnek. Köszönet mindenkinek!

Üdvözlöm az összes zarándokot – itt, a Szent Péter téren, a szomszédos utcákon és Róma más helyein –, ahogyan mindazokat is, akik a rádió és a televízió által kapcsolódnak hozzánk; és köszönet a média vezetőinek és munkatársainak, akik oly sok ember számára lehetővé tették, hogy részt vegyenek [ezen az ünnepen]. A betegek és idősek felé, akikhez különösen is közel állt a két új szent, külön üdvözletet intézek.

Most pedig forduljunk imádságban Szűz Máriához, akit XXIII. János és II. János Pál valódi fiaiként szerettek.

Regina coeli…


Magyar Kurír

Kapcsolódó fotógaléria