Óvodások kántáltak a szatmárnémeti püspöki palotában

Külhoni – 2019. december 20., péntek | 15:24

A szatmárnémeti Hám János Óvoda nagycsoportosai Schönberger Jenő megyéspüspökkel együtt hangolódtak karácsony ünnepére december 18-án a püspöki palotában.

Már visszatérő látogatók a szatmárnémeti püspöki palotában advent végén a Hám János Óvoda kántáló gyermekei, hogy elsők lehessenek a karácsonyfa mellett. Idén, december 18-án hangjuk már érkezésükkor „becsilingelte” a folyosókat. Felgyúltak a fények, Schönberger Jenő püspök szeretettel és örömmel fogadta az óvodásokat. A főpásztor meghallgatta karácsonyi énekeiket, majd ajándékkal, édességekkel viszonozta a kántálást.

A Hám János Óvoda két magyar nyelvű nagycsoportjának összesen 49 gyermeke már izgatottan várja a karácsonyt, a kis Jézus megszületését, és biztosan ettől az élményüktől is emlékezetes marad az idei ünnep.

Forrás és fotó: Szatmári Római Katolikus Egyházmegye

Magyar Kurír

Kapcsolódó fotógaléria