KÉPGALÉRIA – klikk a képre!
Homíliájában a főpásztor Szent István királyról, mint államalapítóról beszélt, hangsúlyozva: neki köszönhetjük, hogy nekünk van hazánk. Felhívta a figyelmet rá, hogy kötelességünk hazánkat szeretni és szolgálni. Nekünk szeretnünk kell hazánkat, mert Jézus is szerette hazáját. Szeretnünk kell népünket és örülnünk kell eredményeinknek, legyünk büszkék sikereinkre. Tisztelnünk kell Szent István királyt, aki ezt az országot a hazánkká tette – mondta a főpásztor.
A nemzeti ünnepen az érsek megáldotta a nemzeti színű szalaggal átkötött új kenyeret, amiből mindenki vihetett haza egy szeletet.
A szentmise végén Nagy Károly, a bazilika plébánosa elmondta, hogy a Vámosi úti temetőben kialakításra kerül egy temetőkápolna. A kápolnát Márfi Gyula érsek áldja meg a szenvedő lelkek tiszteletére november 1-jén, mindenszentek ünnepén. Nagy Károly egyúttal bemutatta Madarassy István ötvösművész Szent Mihály-szobrának augusztus 20-ra elkészült makettjét is. Ennek a makettnek a – több mint két méter magas – eredetijét adományozza a Szent Mihály Főplébánia Veszprém városának.
Az államalapítás évfordulójára évről-évre színes programokkal készülnek a Veszprémi Főegyházmegye intézményei. A Szaléziánumban délelőtt a Palánta Bábmisszió előadását tekinthették meg az érdeklődők. Idén is többféle kézművest foglalkozást próbálhattak ki a gyerekek és a játékos kedvű felnőttek, többek között elkészíthették saját országtortájukat vagy akár a szent korona másolatát is.
A Boldog Gizella Főegyházmegyei Gyűjtemény szervezésében az érseki palotában a Magyar Honvédség Légierő Zenekara adott koncertet este, amelyen Katona János alezredes vezényelt, s közreműködött Kertész Dóra énekművész is.
Forrás, fotó és videó: Veszprémi Főegyházmegye
Magyar Kurír
Kapcsolódó fotógaléria














