KÉPGALÉRIA – klikk a képre!
A találkozó fő színhelye a Nagy Mózes Általános Iskola volt, valamint a ferences kolostor és templom; moderátorai a jezsuita szerzetesek voltak, a házigazdák pedig a ferencesek.
A résztvevők az Assisi Szent Ferenc Betegápoló Nővérei, a Szent Családról nevezett Mallersdorfi Szegény Ferences Nővérek, a Szociális Testvérek Társasága, a Tisztítótűzben Szenvedő Lelkeket Segítő Nővérek, a piaristák, a pálosok, a jezsuiták és a ferencesek voltak. Érkeztek szerzetesek Kolozsvárról, Marosvásárhelyről, Brassóból, Árkosról, Székelyudvarhelyről, Csíksomlyóról, Csíkszentdomokosról, Kézdiszentkeresztről és helyből, Esztelnekről.
A jelenlévők a találkozó mottójának mozzanatait mélyítették el az ima, a páros beszélgetés és közösségi megosztás révén. Ezt követte a kötetlen beszélgetés keretében elfogyasztott ebéd a kolostorban, majd a kiértékelő, és befejezésül a nemrég felújított templomban bemutatott szentmiseáldozat, az Úrral való egyesülés a szentáldozásban – foglalta össze Kakucs Szilveszter OFM.
Forrás és fotó: Romkat.ro
Magyar Kurír
Kapcsolódó fotógaléria







