Erdő Péter: Működjünk együtt a Megváltóval!

Nézőpont – 2017. április 14., péntek | 17:00

Nagypéntek arra tanít minket, hogy az emberi élet nem a halállal végződik – jelentette ki Erdő Péter bíboros, prímás az M1-nek adott interjújában április 14-én. Jézus kereszthalála attól olyan nagy esemény, hogy a feltámadás követi – tette hozzá a bíboros.

A mai ember éppúgy, mint minden idők embere, viaskodik a saját napi problémáival: az egészség és a betegség, a gazdagság és a szegénység, a szabadság és a rabság. Ezer és egy olyan kérdése van az életnek, amitől úgy érezzük, nincs tovább. Gyöngék vagyunk ahhoz, hogy egymagunk megoldjuk ezeket a problémákat. Sőt, sokszor úgy érezzük, valami elromlott körülöttünk, az emberiség egésze rossz irányba megy. A bűnt bűn követi, az önzésre önzés a válasz, a gonoszságra bosszú, és a végén már úgy érezzük, ezeknek a folyamatoknak az ereje nagyobb, mint amit az egyéni jóakarat megváltoztathat – mutatott rá Erdő Péter.

Erre mondták sokan, hogy megváltásra szorulunk. Jézus személyében ez a megváltás jött el, és mi hiszünk abban, hogy ez már megtörtént. Ennek az erejét kell az életünkben újra és újra fölfedeznünk. Segítsünk abban, hogy az érvényesüljön is. Működjünk együtt a Megváltóval! – szólított fel a bíboros. – A húsvét mindenképp a remény ünnepe, hiszen Jézus föltámadása a mi személyes föltámadásunknak is a reménye. Fontos dolog az, hogy ebből a reményből merítsünk, és ez a mindennapi, gyakorlati életben is kifejeződjön. Nem szabad önzőnek lenni, és azt hinni, hogy a földi halállal vége van az életnek. Mindenkinek személyesen is van oka a reménységre.

Erdő Péter beszélt arról is, hogy az ifjúság fölkészítése a hitbéli elmélyedésre egy szép és nehéz munka, melynek évről évre látni az eredményét. Például abban, hogy sok felnőtt kéri a keresztséget, többen, mint az előző évtizedekben.

Létezik egy ilyen tendencia, miszerint a felnőttkor elején egyre többen gondolkodnak el az életről, megismernek különböző felfogásokat, és felelősen választanak – mondta a bíboros. – Ez a munka azért nehéz, mert minden kornak más a nyelvezete. Ma olyan korban élünk, amikor a fogalmi gondolkodás, a hosszú szövegek olvasása és megértése, a logikus következtetés nagyon sok embernek nehezére esik, és helyette rövid vizuális vagy hanghatásokhoz kapcsolódó élményekre koncentrál. Mindez új módon kívánja meg az evangéliumi jó hír továbbadását. Kétszavas üzenetekben azonban a teljes hitünket nem lehet elmagyarázni. Kellenek a rövid, hatékony üzenetek, de hűségesek vagyunk a Könyvhöz, a Bibliához is. Amit ki tudunk bontani, ki is bontjuk azok számára, akik képesek azt befogadni.

Forrás: Híradó.hu

Fotó: MTI

Magyar Kurír