Szobrot emeltek Ferenc pápának a muszlim többségű Albániában

Kitekintő – 2016. március 17., csütörtök | 9:02

Március 15-én mellszobrot állítottak Ferenc pápának az albán fővárosban. A tiranai önkormányzati tanács egyhangúlag megszavazta a kezdeményezést a muszlim többségű országban, ezzel tisztelegve a pápa előtt hálából, amiért 2014-ben ellátogatott városukba.

A szoboravatón valamennyi állami méltóság jelen volt, képviseltette magát az összes vallási közösség. Bujar Nishani albán köztársasági elnök köszönetet mondott Ferenc pápának Teréz anya szentté avatásáért. Az albán származású szerzetesnőt szeptember 4-én iktatják a szentek sorába – amint arról a március 15-i konzisztóriumon rendelkezett a pápa. Az albán történelem és nemzet számára jelentős pillanat lesz – nyilatkozta Nishani elnök.

Ferenc pápa mellszobra az úgynevezett „piramis” mellett áll Tirana szívében. Az épületet a kommunista rezsim idején emelték az elhunyt diktátor, Enver Hodzsa tiszteletére. Ő volt az, aki a ’60-as évek végén bevezette Albániában az állami ateizmust, és megtiltott minden vallásgyakorlást.

Forrás és fotó: Vatikáni Rádió

Magyar Kurír

Kapcsolódó fotógaléria