A Heves vármegyei Ecséd szélén, festői környezetben található Szentkút-völgye Boldogasszony-kápolna felszentelésének 20. évfordulóját ünneplik augusztus 20-án, a 17 órakor kezdődő érseki szentmise keretében.
A jubileumi ünnepség alkalmával 16 órától várják a zarándokokat, 16.20-tól pedig zenés Mária-köszöntőt hallhatnak Köles Éva népdalénekes előadásában, majd 17 órakor kezdődik az ünnepi szentmise, mely után körmenetet tartanak. A szentmisét Ternyák Csaba egri érsek celebrálja.
A kápolna alapjait 2002-ben tették le, majd a 2003-ban kezdődő munkálatok végeztével, 2004. augusztus 15-én szentelte fel Veres András, akkor még szombathelyi megyéspüspök. Az elmúlt két évtizedben tovább épült és szépült a kápolna és környezete, évről évre egyre több zarándok keresi fel a helyet.