"Tündöklő évszázadok - Vallás, kultúra és művészet a középkori Győri Egyházmegyében" – Kiállításmegnyitó Győrben

2026. június 18., csütörtök

Időpont:

2026. június 18., csütörtök 17:00 óra

Helyszín:

Győri Egyházmegyei Gyűjteményi Központ időszaki kiállítótér

(9021 Győr, Gutenberg tér 2.) - Megközelítés a Frigyláda felől 

Esemény:

"Tündöklő évszázadok - Vallás, kultúra és művészet a középkori Győri Egyházmegyében"

című kiállítás megnyitója

A tárlat betekintést enged a középkori győri püspökök életébe, politikai,

egyházkormányzati működésükbe, mecenatúrájukba, a hívek zarándoklási szokásaiba, az

egyházmegye középkori művelődésébe, oktatásába és írásbeliségébe.

Az Országos Széchényi Könyvtárból két győri kötődésű ősnyomtatványt is láthat majd a

nagyközönség, ami még soha nem volt Győr városában kiállítva!

A budapesti ArchivArt könyvrestaurátor műhelyből pedig visszakerült az az

ősnyomtatvány, amely a Győri Egyházmegyei Központ tulajdonában lévő egyik legrégebbi

biblia, és kimondottan erre a kiállításra restauráltatta az intézmény.

Köszöntőt mond:

Veres András győri megyéspüspök

Ägidius Johann Zsifkovics kismartoni megyéspüspök

A kiállítást megnyitja:

Dr. Mikó Árpád - művészettörténész, a Magyar Tudományos Akadémia levelező tagja

Közreműködik:

Balogh Eszter énekművész

A kiállítás megtekinthető:

2026. június 18-tól 2027. június 15-ig hétfő–vasárnap 10:00–18:00 óra között, turnusokban

Minden érdeklődőt szeretettel hívnak és várnak!