Időpont:
2026. június 18., csütörtök 17:00 óra
Helyszín:
Győri Egyházmegyei Gyűjteményi Központ időszaki kiállítótér
(9021 Győr, Gutenberg tér 2.) - Megközelítés a Frigyláda felől
Esemény:
"Tündöklő évszázadok - Vallás, kultúra és művészet a középkori Győri Egyházmegyében"
című kiállítás megnyitója
A tárlat betekintést enged a középkori győri püspökök életébe, politikai,
egyházkormányzati működésükbe, mecenatúrájukba, a hívek zarándoklási szokásaiba, az
egyházmegye középkori művelődésébe, oktatásába és írásbeliségébe.
Az Országos Széchényi Könyvtárból két győri kötődésű ősnyomtatványt is láthat majd a
nagyközönség, ami még soha nem volt Győr városában kiállítva!
A budapesti ArchivArt könyvrestaurátor műhelyből pedig visszakerült az az
ősnyomtatvány, amely a Győri Egyházmegyei Központ tulajdonában lévő egyik legrégebbi
biblia, és kimondottan erre a kiállításra restauráltatta az intézmény.
Köszöntőt mond:
Veres András győri megyéspüspök
Ägidius Johann Zsifkovics kismartoni megyéspüspök
A kiállítást megnyitja:
Dr. Mikó Árpád - művészettörténész, a Magyar Tudományos Akadémia levelező tagja
Közreműködik:
Balogh Eszter énekművész
A kiállítás megtekinthető:
2026. június 18-tól 2027. június 15-ig hétfő–vasárnap 10:00–18:00 óra között, turnusokban
Minden érdeklődőt szeretettel hívnak és várnak!