Sajtóhíreket cáfol a Vatikán

Kitekintő – 2012. július 24., kedd | 14:59

A Vatikáni Államtitkárság közleménye szerint valótlanok a Die Welt és a La Repubblica című lapok hírei a vatikáni kiszivárogtatások állítólagos felelőseinek leleplezéséről.

A német Die Welt internetes változata múlt héten, majd az olasz La Repubblica július 23-i számában azt állította, hogy a spanyol Julian Herranz bíboros vezette vizsgálóbizottság három személyt talált bűnrészesnek a botrányos vatikáni kiszivárogtatások elkövetésében.

„Az Államtitkárság határozottan és teljesen elutasítja azon közléseket, amelyek nem objektív tényeken alapulnak, és súlyosan sértik az érintettek becsületét, akik sok éve hűségesen szolgálják a Szentatyát” – áll a július 23-án kiadott államtitkársági közleményben.
 
Federico Lombardi szentszéki sajtószóvivő ugyancsak július 23-án megerősítette: „Az, hogy valakit egy vizsgálat során meghallgat egy bizottság, egyáltalán nem jelenti azt, hogy az illető gyanúsított.”

Mint a Vatikáni Sajtószolgálat megerősítette: a három, szóban forgó személy Paolo Sardi olasz bíboros, a Máltai Lovagrend patrónusa; Josef Clemens német püspök, a Világiak Pápai Tanácsának titkára, valamint egy világi hívő, a német Ingrid Stampa, aki a pápa személyi titkárnője és egyben házvezetőnője – írja a CNA.

Magyar Kurír

(mk)