Április 8. a roma kultúra világnapja. A világ számos országában élő roma népesség képviseletében 1971-ben Londonban ezen a napon ült össze az I. Roma Világkongresszus, amely elfogadta a cigányság nemzeti jelképeit, a zászlót és a himnuszt, valamint az Opre Roma! – Fel cigányok! jelmondatot. Április 8. azóta a 15 milliós lélekszámú roma népesség nemzeti ünnepe.
Magyarországon több mint hatszáz éves múltra tekint vissza a romákkal közös történelmünk. A Magyar Máltai Szeretetszolgálat megtisztelőnek tekinti, hogy cigány közösségekkel együttműködve láthatja el küldetéséből adódó feladatait.
Az európai roma népesség többsége nyolc délkelet-európai országban él, ezekben nemrégiben nemzetközi program indult a roma közösségek felemeléséért. A programot vezető Magyar Máltai Szeretetszolgálat abban a hitben köszönti a roma közösségeket, hogy a közös jövő érdekében tett, egymást segítő erőfeszítéseink sikeresek lesznek – írja a szeretetszolgálat.
Magyar Kurír