Elhunyt Fekete József nyugalmazott erdélyi lelkipásztor

Hazai – 2024. február 27., kedd | 14:57

A Gyulafehérvári Római Katolikus Főegyházmegye a nagybányai egyházközség és a rokonság nevében tudatja, hogy Fekete József nyugalmazott lelkipásztor életének 78., papságának 54. évében szentségekkel megerősítve, február 26-án visszaadta lelkét Teremtőjének.

Isteni Mesterét és egyházmegyéjét Abosfalván, Gyergyóditróban, Erzsébetbányán, Nyárádszeredában és Sepsikőröspatakon szolgálta. Életének utolsó éveit Nagybányán töltötte, ahol szeretettel és lelkesen segítette a nagybányai egyházközség híveinek lelkigondozását. Papi jelmondata, ami egész életét jellemezte: „Áldott vagy, Uram, légy nekem törvényeidben mesterem!”

Február 28-án 18 órától virrasztanak érte a nagybányai Szentháromság-templomban. Temetése február 29-én, csütörtökön 12 órakor a nagybányai Szentháromság-templomban bemutatott szentmise után, a helyi temetőben lesz.

A feltámadt Üdvözítő legyen örök jutalma!

Forrás és fotó: Gyulafehérvári Római Katolikus Főegyházmegye

Magyar Kurír

Kapcsolódó fotógaléria