A Magyar Máltai Szeretetszolgálat által országszerte fenntartott több mint hatvan hajléktalanellátó intézmény hideg vízzel, limonádéval várja a rászorulókat; az éjjeli menedékhelyek pedig rugalmas nyitvatartással reagálnak a hőségre, hogy senkinek ne kelljen a legnagyobb hőségben az utcára mennie.
Az ápolási intézményekben ezekben a napokban rendszeresen mérik a keringési betegségben szenvedő ellátottak vérnyomását, hogy a kezdődő rosszulléteket időben észrevegyék.
A Máltai Szeretetszolgálat által fenntartott idősotthonok lakói délelőtt 11 óra után már nem hagyják el az épületet. Számos intézményben napközbeni hűsítő fürdőket rendelt el a vezető; máshol jeges vagy hideg vízbe áztatott törölközőket visznek körbe az ellátottak között.
A Máltai Szeretetszolgálat intézményeiben ventilátorokkal, ahol pedig vannak, ott légkondicionáló berendezésekkel hűtik a közösségi helyiségeket, melyek nyitva állnak a rászoruló emberek előtt.
Az ország legszegényebb települései közül 112 helyszínen működtet Jelenlét Pontot a Magyar Máltai Szeretetszolgálat. A közösségi térként is szolgáló épületekbe bárki betérhet hűsölni, vizet kérni, hűtött italt, jellemzően limonádét fogyasztani. A napközbeni közösségi programokat a kora reggeli és késő délutáni órákra szervezték át, hogy a legnagyobb melegben senkinek ne kelljen végiggyalogolni a településeken.
*
A hőség miatt továbbra is vörös kód van érvényben Magyarország egész területén, várhatóan június 30-ig másod- és harmadfokú hőségriadóval. Amennyiben a napon mozdulatlanul fekvő vagy a hőségnek bármilyen módon veszélyesen kitett, bajba jutott embert látnak, hívják a területi diszpécserszolgálatot, vagy egészségügyi vészhelyzetben a 112-es segélyhívót. Bővebb információ: ITT.
Forrás: Magyar Máltai Szeretetszolgálat
Fotó (archív): Merényi Zita
Magyar Kurír
Kapcsolódó fotógaléria

