A műhely története azzal kezdődött, hogy több magyarországi szerzetesközösség hivatásgondozója úgy látta, együtt többre mennek, ezért elindítottak egy korábban három, ma két féléves kurzust, így segítve a hivatásukat kereső fiatalokat.
Az Iránytű célja a mai napig az, hogy segítse az isten- és önismeretben azokat a 18 és 35 év közötti szabad állapotú fiatalokat, akik hivatásukat keresik. Rendszeres, kéthetenként tartott alkalmaikon sorra kerülnek a legfontosabb kérdések, amelyekkel ma szembesülhet egy útkereső; a kurzus során felkeresnek szerzetesközösségeket, rendeznek családos műhelyt, és alkalmanként több vendégelőadó, tanúságtevő is érkezik a közös együttlétekre. Évről évre átlagosan mintegy 30 fiatal vesz részt a kurzuson.
A kezdeményezés egyik gyümölcse az is, hogy 2017-től, korábbi iránytűs vezetők irányításával, az Iránytű tematikáját követve elindult a Tájoló a szegedi ferences Kilátó és a Szegedi Egyetemi Lelkészség keretein belül.
A műhelyt vezető csapatot jelenleg négy szerzetes és egy világi pap alkotja, az elmúlt évek alatt összesen 16 tagja volt különböző közösségekből. A tízéves születésnapra összegyűltek az egykori és jelenlegi csapattagok a Sodrás utcai jezsuita rendházban, hogy megünnepeljék a jeles évfordulót, hálát adjanak a fiatalokért,illetve Isten kegyelmeiért, amelyeknek oly sokszor tanúi lehettek és lehetnek, valamint hogy kérjék az Úr áldását az elkövetkező évekre.
Fotó: Fecske Orsolya SSS/Iránytű
Magyar Kurír
Kapcsolódó fotógaléria