Zlinszky János professzor előadása az Alkotmányról és a mai politikáról

Hazai – 2005. október 21., péntek | 12:32

Budapest Október 24-én hétfőn 18 órakor kezdődik a Szent István Társulat Haza a magasban sorozatának 22. rendezvénye, amelyen Zlinszky János tart előadást Az Alkotmány értéktartalma és a mai politika címmel.

A helyszín a PPKE Jog- és Államtudományi Karának díszterme. (Szentkirályi u. 28. II. emelet).

A Haza a magasban c. előadássorozat keretében a politika, a kultúra és a közélet egy-egy jeles személyiségét hallhatják és kérdezhetik az érdeklődők arról, hogy milyennek látják és képzelik el ők a gyakorlatban, vagy akár elméleti síkon, az életközeli és lakható ország modelljét.

Ennek szellemében zajlottak az elmúlt három évben az előadások a családról, az egészségügyről, a magyar kultúráról, a bibliai örökségről, az egyház helyzetéről, az egyház és az állam viszonyáról, az Európai Unióról. Az előadók között volt többek között Bolberitz Pál, Erdő Péter, Harrach Péter, Juhász Judit, Mészáros István, Nemeskürty István, Rózsa Huba, Semjén Zsolt, Seregély István, Szabó Ferenc, Tomka Ferenc, Veres András.

A Haza a magasban sorozatról bővebben itt olvashat.

MK