Az idén ötvenéves, Liszt-díjas népzenei együttes immár húsz éve foglalkozik a fiatalok zenei nevelésével. Rendhagyó ének-zene órákat tartva igyekeznek országszerte megszerettetni a gyermekekkel a népzenét.
A nyíregyházi görögkatolikus iskolában – ahol magas fokú zenei oktatás folyik, és délutánonként kóruspróbára jár sok diák – értő fülekre talált a Muzsikás együttes.
A zenekar alapító tagja, Sipos Mihály zenésztársaival két, a tornateremet megtöltő diákcsoport előtt mutatta be a népi hangszereket, a hegedűt, brácsát, tamburát, ütőgardont, nagybőgőt.
Az ősi magyar dallamok, melyek a magyarságot elkísérték történelme során, a négytagú zenekar előadásában csendültek fel a tágas csarnokban, később pedig a gyerekekkel együtt énekelve.
A diákok örömmel kapcsolódtak be a közös a játékba; az óra végén pedig lelkesen kértek aláírást a híres emberektől.
Nyíregyháza híressége, a Cantemus és a két leghíresebb magyar zenész, Bartók Béla és Kodály Zoltán munkásságáról is szólt Sipos Mihály.
*
A rendhagyó ének-zene óra után P. Tóth Nóra, a Nyíregyházi Egyházmegye sajtómunkatársa interjút készített a Muzsikás együttes alapítótagjával, Sipos Mihállyal a zenekar fiatalok felé forduló munkásságáról.
Forrás: Nyíregyházi Egyházmegye
Szöveg és fotó: P. Tóth Nóra/Nyíregyházi Egyházmegye
Magyar Kurír
Kapcsolódó fotógaléria