Sarlós Boldogasszony-búcsú Jászladányban

Kishírek – 2016. július 5., kedd | 12:41

A jászladányi egyházközség és az egész Jászság számára nagy jelentőségű eseményre július 3-án került sor: a pannonhalmi bencés főapát, Várszegi Asztrik püspök volt az ünnepi szentmise főcelebránsa.

„Egy templom búcsúja mindig nagy ünnep egy hívő közösségnek, idén kiváltképpen. A Szent Márton-év alkalmából, a közösség meghívását elfogadva, a búcsúi ünnepi szentmisét Várszegi Asztrik pannonhalmi bencés püspök-főapát celebrálta. Az esemény nagy jelentőségét jelzi az is, hogy először érkezett bencés főapát a Jászságba, korábban ferences és premontrei szerzetesek vettek részt az egyházközségek életében” – mondta Kovács Tamás plébániai kormányzó.

Jászladányban a Sarlós Boldogasszony tiszteletére szentelt, barokk stílusú templomot 1780-ben kezdték építeni, és bár nem volt teljesen kész, 1781-ben felszentelték. 1785-ben, Zillak kamarai építőmester terve szerint fejezték be az építkezést.

Forrás és fotó: Egri Főegyházmegye

Magyar Kurír

Kapcsolódó fotógaléria