Papp András, az egyházmegyei hitoktatási bizottság elnöke korábban belvárosi parókusként sok-sok éven át látta a társasház földszinti részének átalakulását; különböző kereskedelmi célokra használták, az utóbbi években azonban már csak üresen állt, állaga romlott. Mostantól az egyházmegye hitoktatási tevékenységét szolgálja majd.
Az épületrészben előadótermet, irodákat, teakonyhát és vizesblokkokat alakítottak ki. A kerítés átalakításával pedig egy kicsike zárt udvarrész is létrejött.
Az új központ megáldásának szertartását Orosz Atanáz püspök végezte. Beszédében a szertartáson felolvasott szentírási részen, Zakeus történetén keresztül a Krisztussal való személyes találkozás jelentőségére hívta fel a figyelmet.
A Jelenések könyvének sorát idézve – „Íme, az ajtónál állok és kopogok, s aki ajtót nyit, ahhoz bemegyek, vele étkezem” (Jel 3,20) – azt hangsúlyozta, hogy a keresztény ember feladata felismerni és befogadni Krisztust a mindennapokban. Ezt állította párhuzamba azzal a ténnyel, hogy nap mint nap nagyon sok nehéz sorsú emberrel találkozhatunk.
Az új intézmény küldetéséről szólva így fogalmazott: „Imádkozunk, hogy üdvösség fakadjon az itteni működésünkből mindazok számára, akikhez küldetést kaptunk.”
A hitoktatók a tanévzárót már az új helyszínen tartották. A kárpátaljai vértanú pap, Csépes János életét bemutató kiállítás is itt kapott helyet egy rövid időre, melyet a vértanú dédunokája, Dudás-Feczák Donáta mutatott be.
A délelőtt folyamán Orosz István Imréné Rita tisztelendő asszony ismertette az új, általa összeállított hittankönyvet. A program keretében a hitoktatók a tanév során összegyűjtött tapasztalataikról is beszámoltak, valamint látogatást tettek a Miskolci Ökumenikus Egyetemi Lelkészségen, ahol Makkai László egyetemi lelkész fogadta őket.
Az egyházmegye hitoktatóira vár az a feladat, hogy a most átadott központ a jövőben ne csak oktatási, de lelki központtá is váljon.
Forrás és fotó: Miskolci Egyházmegye
Magyar Kurír
Kapcsolódó fotógaléria









