Az otthon kápolnájában tartott szentmisében Udvardy György érsek emlékeztetett: az evangélium mindig lehetővé teszi, hogy a Szentírást a saját helyzetünkre, életünkre vonatkoztatva értelmezzük, mert Isten üzenete nekünk szól, amellyel „éppen most hív, bátorít”. E helyen az elmúlásra és az ítéletre figyelmeztet a tanítás, arra, hogy számot kell vetnünk cselekedeteinkkel.
A Teremtőre kell figyelnünk, aki bennünket jónak alkotott, hogy az örök szépség után vágyakozzunk
– mondta a főpásztor. – Az ember életében pedig a családtagok, vagy éppen egy idősek otthonának munkatársai teszik jelenvalóvá az isteni jóságot és irgalmasságot.
A szentmisét követően Karácsonyné Kiss Enikő intézményvezető kitüntetéseket, elismeréseket adott át, majd arról is beszélt, hogy az otthon megkapta a családbarát munkahely kitüntető címet, és szeretnék megszerezni az engedélyt arra, hogy egészségügyi szakápolási tevékenységet is végezzenek. Ezzel azt akarják elérni, hogy a Szent Lukács intézmény falai között biztosíthassák azokat a szolgáltatásokat, amelyekért jelenleg kórházba kell vinni a bentlakókat.
Az ünnepi esemény alkalmával Sáringer-Kenyeres Tamás, a Magyar Nemzeti Vidéki Hálózat elnöke megnyitotta azt az ikonkiállítást, amelynek alkotásai az immár 15 éve működő gyenesdiási festőtáborban születtek. Emlékeztetett: Szent Lukács alkotta a világ első ikonját, és bár volt idő, amikor tiltották Krisztus, a Szűzanya és a szentek ábrázolását, sőt üldözték e képek készítőit, 843 óta töretlen e fegyelmezett, rögzített szabályokhoz kötött művészeti ág fejlődése.
Forrás és fotó: Veszprémi Főegyházmegye
Magyar Kurír
Kapcsolódó fotógaléria